BBL (Broadband Light)

BBL (Broadband Light), geniş spektrumlu ışık teknolojisine dayanan bir cilt tedavi yöntemidir.

BBL (Broadband Light), geniş spektrumlu ışık teknolojisine dayanan bir cilt tedavi yöntemidir. Bu yöntem, ciltteki çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde etkili olan yüksek enerjili ışık atımları kullanır. BBL, cilt yenileme, leke tedavisi, cilt sıkılaştırma, kılcal damar tedavisi ve akne tedavisi gibi farklı amaçlarla kullanılabilir.

BBL tedavisi, cildin hedeflenen bölgelerine kontrol edilen bir şekilde enerji verilerek uygulanır. Geniş spektrumlu ışık atımları, cildin alt tabakalarına nüfuz eder ve hedeflenen hücreleri hedef alır. Bu, cildin kollajen üretimini uyarır, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir ve istenmeyen lekeleri veya damarları hedef alarak azaltır.

BBL'nin yaygın kullanım alanları şunlardır:

1. Cilt yenileme: BBL, cildin gençleştirilmesine ve cilt tonunun düzeltilmesine yardımcı olabilir. Kırışıklıkları azaltır, gözenekleri sıkılaştırır ve cilt dokusunu iyileştirir.

2. Leke tedavisi: Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, kahverengi lekeler ve çil gibi ciltteki hiperpigmentasyon sorunları BBL ile tedavi edilebilir. Işık atımları, melanin hedef alarak lekelerin azalmasına yardımcı olur.

3. Kılcal damar tedavisi: BBL, yüz ve vücuttaki kılcal damarları hedef alarak kızarıklık ve damarlı görünümü azaltmaya yardımcı olur.

4. Akne tedavisi: BBL, akne oluşumunu azaltabilir ve iltihaplanmayı kontrol altına alarak akne tedavisine yardımcı olabilir.

BBL tedavisi genellikle çok hafif ağrı hissiyle birlikte yapılır ve genellikle anestezi gerektirmez. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık veya şişlik olabilir, ancak bunlar genellikle kısa süreli yan etkilerdir ve kendiliğinden düzelir.

BBL tedavisi, bir dermatolog tarafından yapılmalıdır. Kişiye özgü tedavi planı ve seans sayısı, cildin durumuna ve hedeflenen sonuca bağlı olarak belirlenir.

İletişim

İletişim sayfamız aracılığı ile bize kolayca ulaşabilirsiniz. Sorularınız, önerileriniz veya randevu talepleriniz için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Adres

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. No:55/3 Nişantaşı, Şişli/İstanbul

Haritada Göster

0 546 146 49 29

info@nazanyilmaz.com.tr

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi
09:00 - 19:00